Blog

Jak rozpoznać samochody używane po pożarze, gradobiciu i powodzi

Zakup używanego auta to loteria. Przekonuje się o tym wielu właścicieli pojazdów z drugiej ręki. Kupując auto od poprzedniego właściciela, możemy często usłyszeć wiele zapewnień o jego nieskazitelności, co sprawia, że często nie zdajemy sobie sprawy, co może kryć się pod jego warstwą karoserii.

Czytaj Więcej
Jak wyrejestrować i zezłomować pojazd?

Posiadanie samochodu, który nie nadaje się do użytku, może nieść ze sobą wiele problemów. W końcu to nie tylko zajmowanie miejsca w garażu czy na parkingu, ale również konieczność zapłaty OC.

Czytaj Więcej
Co lepiej wybrać złomowanie czy sprzedaż?

Posiadanie wieloletniego i dość wysłużonego auta może okazać się dość kłopotliwe. Wiele osób może zastanawiać się nad jego sprzedażą, jednak jeśli jego cena nie przekracza kwoty, jaką otrzymałby właściciel za złomowanie, czasem nie warto ryzykować, gdyż takie auto może przysporzyć wielu problemów.

Czytaj Więcej
Jak sprawdzić części samochodowe po VIN?

Zakup części samochodowych to często prawdziwa droga przez mękę. Wiele z nich jest opisanych mało precyzyjnie. Poza tym opisy podobnych przedmiotów są powielane przez sprzedawców w mechaniczny sposób bez troski o istotne detale.

Czytaj Więcej
Czy części używane posiadają gwarancje?

W opinii wielu właścicieli aut korzystanie z używanych części przypomina gaszenie pożaru benzyną. U podstaw takiego myślenia leży przekonanie, że mniejsza żywotność tego typu produktów w krótkim czasie zaowocuje kolejną wizytą u mechanika, czyli narazimy się na dodatkowe wydatki. Czy mają rację? Nie, a zarazem tak!

Czytaj Więcej
Kiedy zdecydować się na używane części samochodowe?

Na temat używanych i regenerowanych części samochodowych krąży wiele mitów, które zniechęcają do zakupu naprawionych części „z drugiej ręki”. W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące używanych,

Czytaj Więcej
Który skup aut wybrać?

Czy skorzystanie z usług skupu pojazdów jest najlepszym sposobem na ich sprzedaż? Czy takie rozwiązanie niesie ze sobą korzyści, czy też warto rozważyć inne sposoby sprzedaży samochodu nowego, używanego czy też nienadającego się już do dalszej eksploatacji, które wymaga demontażu bądź kasacji?

Czytaj Więcej
Gdzie sprzedać auto po wypadku?

Auto po wypadku w opinii właściciela pojazdu generuje komplikacje. Szansa na sprzedaż samochodu na własną rękę na jednym z popularnych portali z ogłoszeniami graniczy z cudem.

Czytaj Więcej
Co z ubezpieczeniem po wyzłomowaniu auta?

Wielu właścicieli pojazdów niezdatnych już do użytkowania zwleka ze złomowaniem. Zazwyczaj obok braku czasu, by skontaktować się z punktem, stoi obawa przed wykonaniem jakichkolwiek działań przed wygaśnięciem polisy OC/AC czy też ważności przeglądu.

Czytaj Więcej
Gdzie kupić części do samochodu?

Zakup auta wymaga sporych nakładów finansowych w zależności od modelu i rocznika produkcji. Jednak zakup to tylko część kosztów. W wyniku codziennej eksploatacji oprócz stałych opłat za benzynę i ubezpieczenie należy również liczyć się z cyklicznymi naprawami.

Czytaj Więcej
Czy warto oddać samochód do skupu?

Punkty skupu aut mają różnorodne opinie. Wiele osób bazuje na stereotypach, które opierają się na niskich cenach i zupełnej nieopłacalności transakcji. Czy to prawda?

Czytaj Więcej
Jak działa skup aut

Sposobów na sprzedanie samochodu jest wiele, dlatego nie dziwi nas fakt, że kolejni ich posiadacze mają problem z tym, aby decydować samodzielnie o tym, która z opcji na pozbycie się pojazdu pozwoli im zrobić to najprędzej i zarobić jak najwięcej.

Czytaj Więcej
Jakich dokumentów potrzebujemy do wyzłomowania pojazdu?

Nie korzystasz już dłuższy czas ze swojego samochodu i nic nie wskazuje na to, by stan ten miał ulec zmianie? W takim razie na pewno też nie chcesz dłużej płacić ubezpieczenia OC.

Czytaj Więcej
Jak wyrejestrować samochód bez złomowania?

Niezależnie od tego, czy regularnie korzystasz ze swojego samochodu, czy stoi on już od dłuższego czasu w garażu i jedynie niszczeje, masz obowiązek opłacania ubezpieczenia OC, dopóki nie zdecydujesz się na wyrejestrowanie auta.

Czytaj Więcej
Auto z dużym przebiegiem – czy trzeba bać się kupna takiego samochodu?

Chcesz kupić samochód, nie masz budżetu, który umożliwiałby Ci zakup auta nowego czy też kilkuletniego?

Czytaj Więcej
Jak rozpoznać samochód po wypadku? Porady dla kupujących

Na rodzimym rynku wtórnym bardzo dużo samochodów to auta powypadkowe. Niestety, ale wielu nieuczciwych sprzedawców stara się ukryć tę wadę, co podnosi wartość pojazdu, ale wychodzi na jaw po pewnym czasie od zakupu.

Czytaj Więcej
Niemieckie tablice rejestracyjne, OC komisowe – jak nie dać się nabrać?

Niemieckie tablice rejestracyjne określane mianem zjazdowych to takie, które wydano na terenie Niemiec dla auta kupionego przez kolejnego właściciela z innego państwa.

Czytaj Więcej
Sprzedaż samochodu przez współwłaściciela – czy współwłaściciel może sprzedać auto?

Współwłaściciel samochodu pojawia się bardzo często w dowodzie rejestracyjnym. Wpływa to na przykład na obniżenie składki OC właściciela i rozpoczęcie naliczania zniżek dla przeważnie młodszego kierowcy.

Czytaj Więcej