Blog

Co zrobić, gdy wlejemy zły rodzaj paliwa do samochodu?

Tankowanie samochodu to czynność niezwykle prosta i szybka, jednak może zdarzyć się sytuacja, w której dojdzie do pomyłki. Olej napędowy trafi do silnika benzynowego bądź benzyna do diesla.

Czytaj Więcej
Jak sprawdzić przeszłość samochodu używanego?

Zakup samochodu wiąże się z ogromną radością, ale również stresem. Szczególnie jeśli planujemy kupno samochodu używanego z tzw. drugiej ręki. Właściciele aut, aby zyskać dobrą cenę i szybko sprzedać auto, potrafią zatajać pewne fakty, które mają wpływ na działanie auta i jego dalsze użytkowanie.

Czytaj Więcej
Jak sprawdzić i, czy trzeba obawiać się dużego przebiegu auta?

Zakup używanego samochodu to ogromne wyzwanie, a wszystko przez konieczność jego dokładnego zweryfikowania. Podczas zakupu samochodu z drugiej ręki zwracamy uwagę nie tylko na stan lakieru i stan techniczny, ale również na przebieg, który mówi nam o zużyciu pojazdu.

Czytaj Więcej
Jak rozpoznać samochody używane po pożarze, gradobiciu i powodzi

Zakup używanego auta to loteria. Przekonuje się o tym wielu właścicieli pojazdów z drugiej ręki. Kupując auto od poprzedniego właściciela, możemy często usłyszeć wiele zapewnień o jego nieskazitelności, co sprawia, że często nie zdajemy sobie sprawy, co może kryć się pod jego warstwą karoserii.

Czytaj Więcej
Jak wyrejestrować i zezłomować pojazd?

Posiadanie samochodu, który nie nadaje się do użytku, może nieść ze sobą wiele problemów. W końcu to nie tylko zajmowanie miejsca w garażu czy na parkingu, ale również konieczność zapłaty OC.

Czytaj Więcej
Co lepiej wybrać złomowanie czy sprzedaż?

Posiadanie wieloletniego i dość wysłużonego auta może okazać się dość kłopotliwe. Wiele osób może zastanawiać się nad jego sprzedażą, jednak jeśli jego cena nie przekracza kwoty, jaką otrzymałby właściciel za złomowanie, czasem nie warto ryzykować, gdyż takie auto może przysporzyć wielu problemów.

Czytaj Więcej
Jak sprawdzić części samochodowe po VIN?

Zakup części samochodowych to często prawdziwa droga przez mękę. Wiele z nich jest opisanych mało precyzyjnie. Poza tym opisy podobnych przedmiotów są powielane przez sprzedawców w mechaniczny sposób bez troski o istotne detale.

Czytaj Więcej
Czy części używane posiadają gwarancje?

W opinii wielu właścicieli aut korzystanie z używanych części przypomina gaszenie pożaru benzyną. U podstaw takiego myślenia leży przekonanie, że mniejsza żywotność tego typu produktów w krótkim czasie zaowocuje kolejną wizytą u mechanika, czyli narazimy się na dodatkowe wydatki. Czy mają rację? Nie, a zarazem tak!

Czytaj Więcej
Kiedy zdecydować się na używane części samochodowe?

Na temat używanych i regenerowanych części samochodowych krąży wiele mitów, które zniechęcają do zakupu naprawionych części „z drugiej ręki”. W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące używanych,

Czytaj Więcej
Który skup aut wybrać?

Czy skorzystanie z usług skupu pojazdów jest najlepszym sposobem na ich sprzedaż? Czy takie rozwiązanie niesie ze sobą korzyści, czy też warto rozważyć inne sposoby sprzedaży samochodu nowego, używanego czy też nienadającego się już do dalszej eksploatacji, które wymaga demontażu bądź kasacji?

Czytaj Więcej
Gdzie sprzedać auto po wypadku?

Auto po wypadku w opinii właściciela pojazdu generuje komplikacje. Szansa na sprzedaż samochodu na własną rękę na jednym z popularnych portali z ogłoszeniami graniczy z cudem.

Czytaj Więcej
Co z ubezpieczeniem po wyzłomowaniu auta?

Wielu właścicieli pojazdów niezdatnych już do użytkowania zwleka ze złomowaniem. Zazwyczaj obok braku czasu, by skontaktować się z punktem, stoi obawa przed wykonaniem jakichkolwiek działań przed wygaśnięciem polisy OC/AC czy też ważności przeglądu.

Czytaj Więcej
Gdzie kupić części do samochodu?

Zakup auta wymaga sporych nakładów finansowych w zależności od modelu i rocznika produkcji. Jednak zakup to tylko część kosztów. W wyniku codziennej eksploatacji oprócz stałych opłat za benzynę i ubezpieczenie należy również liczyć się z cyklicznymi naprawami.

Czytaj Więcej
Czy warto oddać samochód do skupu?

Punkty skupu aut mają różnorodne opinie. Wiele osób bazuje na stereotypach, które opierają się na niskich cenach i zupełnej nieopłacalności transakcji. Czy to prawda?

Czytaj Więcej
Jak działa skup aut

Sposobów na sprzedanie samochodu jest wiele, dlatego nie dziwi nas fakt, że kolejni ich posiadacze mają problem z tym, aby decydować samodzielnie o tym, która z opcji na pozbycie się pojazdu pozwoli im zrobić to najprędzej i zarobić jak najwięcej.

Czytaj Więcej
Jakich dokumentów potrzebujemy do wyzłomowania pojazdu?

Nie korzystasz już dłuższy czas ze swojego samochodu i nic nie wskazuje na to, by stan ten miał ulec zmianie? W takim razie na pewno też nie chcesz dłużej płacić ubezpieczenia OC.

Czytaj Więcej
Jak wyrejestrować samochód bez złomowania?

Niezależnie od tego, czy regularnie korzystasz ze swojego samochodu, czy stoi on już od dłuższego czasu w garażu i jedynie niszczeje, masz obowiązek opłacania ubezpieczenia OC, dopóki nie zdecydujesz się na wyrejestrowanie auta.

Czytaj Więcej
Auto z dużym przebiegiem – czy trzeba bać się kupna takiego samochodu?

Chcesz kupić samochód, nie masz budżetu, który umożliwiałby Ci zakup auta nowego czy też kilkuletniego?

Czytaj Więcej