Blog

Gdzie sprzedać auto po wypadku?

Auto po wypadku w opinii właściciela pojazdu generuje komplikacje. Szansa na sprzedaż samochodu na własną rękę na jednym z popularnych portali z ogłoszeniami graniczy z cudem.

Czytaj Więcej
Co z ubezpieczeniem po wyzłomowaniu auta?

Wielu właścicieli pojazdów niezdatnych już do użytkowania zwleka ze złomowaniem. Zazwyczaj obok braku czasu, by skontaktować się z punktem, stoi obawa przed wykonaniem jakichkolwiek działań przed wygaśnięciem polisy OC/AC czy też ważności przeglądu.

Czytaj Więcej
Gdzie kupić części do samochodu?

Zakup auta wymaga sporych nakładów finansowych w zależności od modelu i rocznika produkcji. Jednak zakup to tylko część kosztów. W wyniku codziennej eksploatacji oprócz stałych opłat za benzynę i ubezpieczenie należy również liczyć się z cyklicznymi naprawami.

Czytaj Więcej
Czy warto oddać samochód do skupu?

Punkty skupu aut mają różnorodne opinie. Wiele osób bazuje na stereotypach, które opierają się na niskich cenach i zupełnej nieopłacalności transakcji. Czy to prawda?

Czytaj Więcej
Jak działa skup aut

Sposobów na sprzedanie samochodu jest wiele, dlatego nie dziwi nas fakt, że kolejni ich posiadacze mają problem z tym, aby decydować samodzielnie o tym, która z opcji na pozbycie się pojazdu pozwoli im zrobić to najprędzej i zarobić jak najwięcej.

Czytaj Więcej
Jakich dokumentów potrzebujemy do wyzłomowania pojazdu?

Nie korzystasz już dłuższy czas ze swojego samochodu i nic nie wskazuje na to, by stan ten miał ulec zmianie? W takim razie na pewno też nie chcesz dłużej płacić ubezpieczenia OC.

Czytaj Więcej
Jak wyrejestrować samochód bez złomowania?

Niezależnie od tego, czy regularnie korzystasz ze swojego samochodu, czy stoi on już od dłuższego czasu w garażu i jedynie niszczeje, masz obowiązek opłacania ubezpieczenia OC, dopóki nie zdecydujesz się na wyrejestrowanie auta.

Czytaj Więcej
Auto z dużym przebiegiem – czy trzeba bać się kupna takiego samochodu?

Chcesz kupić samochód, nie masz budżetu, który umożliwiałby Ci zakup auta nowego czy też kilkuletniego?

Czytaj Więcej
Jak rozpoznać samochód po wypadku? Porady dla kupujących

Na rodzimym rynku wtórnym bardzo dużo samochodów to auta powypadkowe. Niestety, ale wielu nieuczciwych sprzedawców stara się ukryć tę wadę, co podnosi wartość pojazdu, ale wychodzi na jaw po pewnym czasie od zakupu.

Czytaj Więcej
Niemieckie tablice rejestracyjne, OC komisowe – jak nie dać się nabrać?

Niemieckie tablice rejestracyjne określane mianem zjazdowych to takie, które wydano na terenie Niemiec dla auta kupionego przez kolejnego właściciela z innego państwa.

Czytaj Więcej