Kiedy zdecydować się na używane części samochodowe?

Kiedy zdecydować się na używane części samochodowe?

Na temat używanych i regenerowanych części samochodowych krąży wiele mitów, które zniechęcają do zakupu naprawionych części „z drugiej ręki”. W niniejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące używanych, regenerowanych części samochodowych i wskazać, dlaczego może być to lepsze rozwiązanie, niż zakup nowych zamienników.
Dlatego, jeśli pada pytanie, czy warto jest kupić używane części do aut po regeneracji, odpowiedź jest tylko jedna: zdecydowanie tak.

Używane i regenerowane części do aut

Dobrą alternatywą dla nowych części samochodowych są używane, regenerowane zamienniki. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nawet do 40% ceny. Zakup oryginalnych części do aut po regeneracji jest znacznie bezpieczniejszy, niż nowy, ale tani i nieautoryzowany zamiennik, który wbrew temu, co mogłoby się wydawać, wykazuje się znacznie większą awaryjnością i często jest po prostu wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Dlatego lepiej jest zdecydować się na część oryginalną poddaną procesowi regeneracji, gdyż ta nie tylko będzie znacznie lepiej pasowała do potrzeb danego modelu pojazdu, ale również będzie wykonana z lepszej jakości materiałów, a także będzie posiadała idealnie dopasowane parametry techniczne, które spełniają wymagania konkretnego modelu pojazdu, co czyni ją lepszym rozwiązaniem, niż podróbki innych producentów. Warto pamiętać, że tanie zamienniki tylko z pozoru wydają się przynosić więcej korzyści, jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, gdyż szybciej się psują poprzez złe dopasowanie parametrów i słabszej jakości materiały wykorzystane do produkcji, a ponadto zazwyczaj ich cena wynika również z tego, że nie przeprowadza się aż tyle testów jakościowych, co często jest przyczyną awarii i niesie ze sobą dodatkowe koszty narażając właścicieli czterech kółek na jeszcze większe wydatki.

Nawet specjaliści podkreślają często, że stosowanie tanich zamienników nie jest korzystnym wyborem dla samochodu, niż oryginalna część używana poddana regeneracji, gdyż potrafi nawet doprowadzić do uszkodzenia innych części. Dlaczego więc wbrew powszechnym mitom, regeneracja jest bezpiecznym rozwiązaniem? Otóż firmy profesjonalnie zajmujące się regeneracją oryginalnych części samochodowych są często certyfikowane i nadają gwarancję na regenerowaną część, co zabezpiecza nabywcę na wypadek, gdyby coś było z nią nie tak. Takiej gwarancji nie dostaje się przy tanich zamiennikach, stąd często wynika też ich niska cena. Ponadto elementy poddane regeneracji są dokładnie sprawdzane pod kątem wydajności, dzięki czemu nabywający zyskuje pewność, że taki element posłuży mu przez dłuższy czas będąc jednocześnie znacznie tańszym rozwiązaniem, niż nowe, oryginalne elementy. Taka gwarancja jest zabezpieczeniem i pozwala odwołać się na wypadek awarii, dzięki czemu część jest wymieniana na nową.

Używane części do samochodu – gdzie je kupić?

Zastanawiając się, gdzie kupić używane, regenerowane, oryginalne części do samochodu, warto postawić na renomowanych dostawców takich części, jak chociażby firma Car-Gryf posiadająca kilka placówek na terenie całego kraju. W przeciwieństwie do ogłoszeń zamieszczonych na serwisach internetowych, nabywca zyskuje gwarancję na określony okres czasu, w trakcie którego możliwa będzie wymiana części na nową lub zwrot kosztów, gdyby zakupiony element nie działał sprawnie. Dodatkowo takie części pochodzą z wiadomego źródła, a same firmy posiadają odpowiednie uprawnienia i certyfikaty dotyczące procesu przeprowadzania regeneracji używanych części aut. Zyskuje się też pewność, jakim sprzętem do regeneracji dysponuje dana firma w przeciwieństwie do anonimowych osób prywatnych wystawiających zregenerowane części na portalach aukcyjnych. Dzięki temu zyskuje się pewność, że część będzie działała poprawnie i nie wiąże się z nią żadne niebezpieczeństwo, a ponadto nie ryzykuje się wyrzuceniem pieniędzy w błoto czy zostanie oszukanym – podczas zakupu takich części wydawana jest umowa ze szczegółowym opisem używanej, regenerowanej części oraz gwarancją obowiązującą przez określony czas od daty zakupu wystawionej na umowie kupna-sprzedaży. Takie firmy posiadają wieloletnie doświadczenie w regeneracji, co jest dodatkowym zabezpieczeniem podczas nabywania elementów do pojazdów.