INFORMACJE O NAS

Firma Car-Gryf została założona w Szczecinie w 1996 roku pod nazwą France-Auto i zajmowała się sprzedażą części używanych tylko do samochodów produkcji francuskiej: Citroen, Peugeot i Renault.

W roku 2003 zapadła decyzja o rozszerzeniu naszego asortymentu o następne marki tj., Fiat, Seat, Alfa Romeo, Lancia i Opel.

Okazało się wówczas, iż dotychczasowa nazwa jest tendencyjna i kojarzy się tylko z pierwotnymi markami w wyniku czego zmieniliśmy nazwę z France-Auto na Car-Gryf.

Idąc naprzeciw wymaganiom rynku, dbałości o klienta oraz dla potwierdzenia jakości realizowanych przez nas usług w roku 2005 wprowadziliśmy system zarządzania jakością ISO 9001-2000 w zakresie demontażu i sprzedaży używanych części samochodowych.

W roku 2005 nabyliśmy nieruchomość wraz z działką o powierzchni 4 hektarów w Szczecinie – Stobnie gdzie powstała nowoczesna spełniająca wszystkie wymogi Stacja Demontażu Pojazdów, która w listopadzie 2006 roku została wpisana na listę Wojewody Zachodniopomorskiego pod numerem 13.

Obecnie firma Car-Gryf zajmuje się sprzedażą części używanych i nowych oraz recyklingiem pojazdów wycofanych z eksploatacji.

Formularz zgłoszeniowy

zezłomowane samochody

GWARANCJA JAKOŚCI

Działamy w oparciu o przepisy prawa krajowego i unijnego i restrykcyjnie je przestrzegamy dając Państwu gwarancję jakości i pochodzenia sprzedawanych przez nas części.

Dodatkowo na zakupione u nas silniki i skrzynie biegów udzielamy gwarancji a pozostały asortyment objęty jest okresem próbnym.

GWARANCJA

 1. Firma CAR-GRYF udziela gwarancji na używane silniki i skrzynie biegów na okres 3 miesięcy od daty zakupu.
 2. Stan techniczny silników i skrzyń biegów wynika z ich dotychczasowej eksploatacji i uwzględnia naturalny stopień zużycia.
 3. Gwarancja obejmuje układ korbowo-tłokowy i głowicę; gwarancja nie obejmuje wszelkich uszczelnień wodno-olejowych, drobnego osprzętu, oraz wszelkich regulacji.
 4. CAR-GRYF zapewnia wymianę silnika lub skrzyni biegów w przypadku uznania reklamacji.
 5. CAR-GRYF zobowiązuje się zamienić wadliwy silnik lub skrzynię biegów w terminie 5 dni od daty zgłoszenia usterki. W przypadku braku części na zamianę CAR-GRYF zwraca Nabywcy kwotę zakupu.
 6. Nabywca traci uprawnienia wynikające z gwarancji w przypadku:
  • uszkodzenia plomb gwarancyjnych,
  • nieprawidłowego zamontowania silnika, lub skrzyni biegów w pojeździe,
  • Zastosowania olejów ( jeżeli chodzi o stan i ilość) niezgodnie z zaleceniami producenta.
  • nabywca nie może przed uruchomieniem silnika wymienić zaplombowanego przez firmę CAR-GRYF paska rozrządu. Po uruchomieniu i sprawdzeniu silnika nabywca zobowiązany jest powiadomić firmę CAR-GRYF o dokonanej czynności a następnie musi pod rygorem utraty gwarancji wymienić pasek rozrządu na nowy. W przypadku uszkodzenia silnika powstałego przy wymianie paska rozrządu nabywca traci gwarancję.
 7. Uprawnienia z tytułu gwarancji nie obejmują prawa Nabywcy do domagania się zwrotu utraconych zysków lub poniesionych kosztów montażu silnika lub skrzyni biegów w przypadku gwarancyjnej konieczności wymiany po stwierdzeniu usterki.

OKRES PRÓBNY

 1. Części zakupione w firmie CAR-GRYF objęte są trzydniowym okresem próbnym;
 2. Części nie podlegają zwrotowi, możliwa jest jedynie ich wymiana w przypadku stwierdzenia wady towaru;
 3. Ewentualny zwrot możliwy jest tylko w przypadku braku części na wymianę i możliwości jej dostarczenia w przeciągu trzydniowego okresu próbnego;
 4. Sprzedawane przez nas części znakowane są przez naszych pracowników plombą gwarancyjną
 5. Wymiana obejmuje tylko i wyłącznie części posiadające nieuszkodzone plomby gwarancyjne;
 6. Wysyłane do nas zwroty przyjmujemy wyłącznie bez pobrania, a po rozpatrzeniu reklamacji przekażemy należną kwotę;