5 powodów, dla których złomowanie aut jest opłacalne

5 powodów, dla których złomowanie aut jest opłacalne

Do niedawna wiele osób błędnie zakładało, że oddanie auta na złom nie opłaca się w żadnym przypadku. Nic bardziej mylnego. W wielu sytuacjach to właśnie złomowanie okazuje się najlepszym pomysłem i to również ze względów ekonomicznych.

Niestety, oddanie auta na złom to także bardzo przykra chwila dla osób, które przyzwyczajają się do danego modelu samochodu i traktują go prawie jak członka własnej rodziny. W niektórych przypadkach warto jednak się na to zdecydować i uniknąć sporej ilości problemów czy odzyskać dużą część pieniędzy. Zobacz 5 powodów, dla których złomowanie aut jest opłacalne.

Problemy z klientami podczas prywatnej sprzedaży

Wystawienie auta na sprzedaż w ogłoszeniu lub aukcji internetowej jest z pozoru bardzo proste. Wystarczy wpisać szczegółowe dane o danym aucie, oczywiście zgodne z prawdą, po czym wystawić auto na kilka portali i oczekiwać na jego sprzedaż. Takie myślenie jest jednak całkowicie błędne, gdyż wystawienie auta na sprzedaż to dopiero początek naszych problemów. Klienci są wybredni i z chęcią będą poszukiwać wad naszego auta. Wytkną słaby stan lakieru, brak jednej zaślepki w bagażniku czy zużyty lakier. Jeśli sprzedajemy tanie auto, to w celu uniknięcia tego typu nieprzyjemności warto oddać auto na złom i odzyskać choćby część jego wartości, lecz zmniejszając ilość naszych problemów. Spokój ducha jest nieoceniony. Ponadto czas stracony na sprzedaży prywatnym klientom możemy przeznaczyć na swoje hobby lub zwiększenie umiejętności np. w pracy, i tym samym na lepsze zarobki.

Sprzedaż auta o bardzo niskiej popularności

Prywatna sprzedaż bardzo taniego auta mniej znanej marki może oznaczać nawet wielomiesięczne oczekiwanie na jakikolwiek telefon związany z naszą sprzedażą, nie wspominając nawet o zainteresowanym kupcu. Niestety, mimo iż samochód jest wystawiony na sprzedaż i nie używamy go przez ten okres, to w dalszym ciągu będziemy musieli zapłacić kolejną ratę za ubezpieczenie, która może wynosić nawet ⅓ wartości całego auta. Złomowanie może się wówczas okazać znacznie lepszym i bardziej opłacalnym pomysłem.

Auto uległo bardzo poważnej awarii

Jeśli nasze auto dotknęła rozległa awaria, np. silnik uległ zatarciu lub skrzynia biegów odmówiła posłuszeństwa, to jego naprawa będzie wiązała się z bardzo dużymi kosztami, które mogą być kilkukrotnie wyższe niż wartość starego modelu pojazdu. Często się okazuje, że wymiana uszkodzonych podzespołów jest zupełnie nieopłacalna, a uszkodzone auto bardzo ciężko sprzedać prywatnie. Wówczas najlepszym rozwiązaniem w kwestii opłacalności z pewnością okaże się złomowanie. Dla stacji demontażu pojazdów Car-Gryf nie liczy się stan techniczny auta, a jedynie jego waga.

Mało formalności, mniej problemów z prawem

Znane są przypadki, w których kupujący użytkował auto w sposób niezgodny z prawem i bez jego przerejestrowania, czyli na „naszych” tablicach rejestracyjnych. Co więcej, osoba sprzedająca nie ma na to żadnego wpływu poza ewentualnie prośbą o szybkie zarejestrowanie na nowego nabywcę. Co to oznacza? Że z pewnością zostaniemy wezwani na świadka w danej sytuacji lub, co znacznie gorsze, to my staniemy się głównymi podejrzanymi w popełnieniu przestępstwa, np. potrącenia czy uprowadzenia. Oczywiście wytłumaczymy się umową kupna-sprzedaży, lecz bez problemów się nie obejdzie.

Szybkie odzyskanie swoich pieniędzy

Na nic nam sprzedaż auta, gdy nikt się na nie nie zdecyduje. Złomowanie auta przez firmę Car-Gryf jest sposobem na natychmiastowe odzyskanie swoich pieniędzy i przeznaczenie ich na nowy zakup. Złomujemy auta między innymi w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim czy Świnoujściu, przy czym oferujemy nasze usługi przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Pieniądze wypłacamy natychmiast po oddaniu auta na złom i bez zbędnej zwłoki. Zapraszamy do kontaktu!