Złomowanie auta czy sprzedaż – co bardziej się opłaca?

Złomowanie auta czy sprzedaż - co bardziej się opłaca?

Samochody nie są wieczne. Jedne szybko niszczeją wskutek słabego wykonania, inne wymagają wielu napraw co miesiąc, jeszcze inne zaś stają się niebezpieczne ze względu na brak systemów kontroli trakcji ESP czy ABS, a nawet poduszek powietrznych.

Wówczas kierowcy decydują się sprzedać auto i tym samym odzyskać przynajmniej część pieniędzy, które będą mogli przeznaczyć na kolejny samochód. Nie zawsze się to jednak opłaca. Czasami znacznie lepszym wyborem jest złomowanie auta lub odsprzedanie go wyspecjalizowanej firmie, szczególnie wtedy, gdy chcemy pozbyć się auta powypadkowego lub nienadającego się do dalszej eksploatacji.

Dlaczego warto wymienić swój samochód

Zakup nowego samochodu to zawsze sama przyjemność, która kiedyś się kończy. Samochód to rzecz jak każda inna i on również ulega wyeksploatowaniu po przebyciu wielu tysięcy kilometrów, a w efekcie wymaga wymiany na nowszy lub lepiej utrzymany egzemplarz. Swoje własne auto warto wymienić przede wszystkim wtedy, kiedy przestaje być bezpieczne. Wyeksploatowane układy zawieszenia, brak możliwości odzyskania sprawności układu kierowniczego czy zbyt słabe fabryczne hamulce to tylko niektóre z wielu powodów, dla których warto wymienić swoje auto.

Czasami jednak los decyduje za nas i musimy sprzedać samochód uszkodzony i powypadkowy. Czasami nawet lekkie uderzenie może spowodować szkody, których nie da się naprawić, np. związane z niewłaściwą geometrią czy skręconą ramą. Takie uszkodzenia są groźne dla zdrowia i życia kierowcy, pasażerów oraz innych użytkowników ruchu i warto takie auto odsprzedać lub przeznaczyć na złom.

Zalety i wady sprzedaży samochodu

Prywatna sprzedaż samochodu jest bardzo trudna dla większości sprzedających. Klienci są bardzo niezdecydowani i w efekcie odmawiają zakupu w dzień, w którym miała nastąpić finalizacja transakcji. Inni są niebezpieczni i proszą o jazdę próbną bez doświadczenia w prowadzeniu samochodów. Jeszcze inni klienci obniżają cenę samochodu do minimum i irytują sprzedających zaniżaniem wartości.

Zaletą sprzedaży auta jest możliwość sprzedaży auta w satysfakcjonującej cenie – wystarczy do tego wyłącznie jeden, jedyny kupiec. W naszej firmie Car-Gryf skupujemy auta w każdym stanie i oferujemy za nie kwotę adekwatną do stanu i wyposażenia danego modelu samochodu. Zwracamy uwagę zarówno na jego wady, jak i na zalety, dlatego oferowane przez nas wynagrodzenie jest w pełni uczciwe.

A może jednak dobrym wyborem będzie kasacja samochodu

Kasacja samochodu to ostatni etap jego istnienia i zawsze łączy się z demontażem i usunięciem z drogi. Auto przeznaczone do kasacji nie pojawi się już na drogach, lecz stanie się dawcą niektórych części nadających się do recyklingu. Właśnie dlatego taką formę sprzedaży auta nazywa się ekologiczną. Wadą jest niższa kwota zakupu takiego auta (zazwyczaj w cenie „za kilogram” złomu). To jednak w zasadzie jedyna wada, która nie zawsze nią jest. Czasami różnica kwotowa między złomem a autem na sprzedaż jest bardzo niska, szczególnie w starszych i mocno wyeksploatowanych pojazdach.

Zalet złomowania jest bardzo wiele. Najważniejsze jest to, że w firmie Car-Gryf przyjmiemy na złom każde auto, w każdym stanie, przebiegu czy wyposażeniu. To ogromny plus, gdyż sprzedawca nie musi odbywać kłopotliwych rozmów z wybrednymi klientami. Możemy dzięki temu zezłomować auto powypadkowe, popowodziowe czy po spaleniu, a także po bardzo dużych aktach wandalizmu i innych uszkodzeniach, które wykluczają go z dalszej jazdy. Prywatna sprzedaż uszkodzonego auta zawsze łączy się z ogromną wadą w postaci klientów, którzy będą chcieli obniżyć i tak bardzo niską cenę lub będą starali się naciągnąć sprzedającego na naprawę z tytułu niezgodności towaru z umową. Pułapek w tej materii jest bardzo wiele, dlatego zapraszamy do Car-Gryf, gdzie masz pewność, że wycena będzie rzeczowa, a decyzja – ostateczna.