Najpopularniejsze kolory samochodów

kolory

Jeżeli na drodze mamy być widoczni, wybieramy kolory jaskrawe – czerwony, żółty czy pomarańczowy spełnią swoje zadanie. Czy aby na pewno takie barwy są najpopularniejszymi kolorami samochodów?

Odpowiedź oczywiście brzmi nie – jest kilka innych, które przodują nieprzerwanie od wielu lat. Chcesz wiedzieć, jakie są najmodniejsze kolory i dlaczego? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule, który został przygotowany specjalnie z myślą o Tobie.

Niepraktyczne, lecz wciąż najmodniejsze

Jeszcze kilka lat temu nikt by nie pomyślał o białym kolorze samochodu. Kojarzył się on nam z pojazdami służbowymi. Auta w tej barwie można bowiem w prosty sposób okleić reklamami. Jednak od jakichś trzech lat kolor biały, a precyzyjniej mówiąc biała perła, wkroczył na pierwsze miejsce w wybieranych przez klientów barwach. To według raportów nawet 29 procent. Praktycznie ⅓ samochodów na rynku to pojazdy właśnie w tym kolorze. Co ciekawe, na taki wybór decydują się właściciele pojazdów małych, miejskich, sedanów oraz SUV-ów. W tym ostatnim przypadku jest to praktycznie jedyny wybór. Nawet auta sportowe wykonywane są w tej barwie, bo po prostu jest na nie popyt. Kolejnym zaskoczeniem jest drugie miejsce koloru czarnego. To dwie barwy, które przecież są najmniej praktyczne. Widać na nich każde zanieczyszczenie, a do tego są uciążliwe w ich usuwaniu i pielęgnacji. Nieco dziwi więc wybór taki klientów.

Kolor odzwierciedla charakter właściciela

Zasiadając przed komputerem i wyszukując ofert aut, nie zawsze jesteśmy zdecydowani na jedną barwę. Często ważniejsza jest dla nas jakość karoserii i sprawna mechanika pojazdu, a w następnie jego kolor. Jednak, kiedy decydujemy się na auto nowe, nie ma takiego problemu. Można tutaj zauważyć taką zależność – auta miejskie, małe zobaczymy w jasnych i jaskrawych kolorach. Są to wesołe barwy, te pojazdy kojarzone są z kobietami i to właśnie kobiety bardzo często są ich właścicielami. Auta sportowe również znajdziemy w jaskrawych kolorach – to z kolei agresja i szybkość. Każdy właściciel pojazdu sportowego myśli wyłącznie o takich barwach, aby wyróżniać się z tłumu. Osoba posiadająca SUV-a z pewnością myśli o luksusie, nie chce się wyróżniać, jednak wzbudzać zachwyt. Decyduje się więc na kolor biały, białą perłę, czarny lub szary. Charakter może, ale nie musi decydować o danym kolorze. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Najpopularniejsze barwy aut na świecie

Zastanawiasz się, jaki kolor jest najpopularniejszy w Ameryce? Chciałbyś wiedzieć, w jakiej barwie zobaczysz najliczniejszą grupę samochodów w Północnej Afryce? W takim razie czytaj dalej. Zacznijmy jednak od naszych sąsiadów i Europy. Na tym kontynencie już prawie dziesięć lat górują barwy, które my uważamy za najpopularniejsze, a więc biały i perłowy. Nie można się temu dziwić, przecież skądś musieliśmy taki trend przynieść, a słyniemy z kopiowania zachodnich sąsiadów. Może jednak wzięliśmy tę modę od Japończyków, Korei, Rosji czy USA? Przecież tam także od lat króluje biel. Na pewno nie skopiowaliśmy Chińczyków, oni uwielbiają auta czarne, co może świadczyć, o ich charakterze na wiele różnych sposobów. Może wiecie lub nie, ale srebrny kolor jest najchętniej wybierany przez mieszkańców Ameryki Południowej, Brazylii. Coraz częściej można na drogach całego świata spotkać brąz oraz jego odcienie.