Kiedy oddać auto na złom?

Kiedy oddać auto na złom?

Oddanie auta na złom w większości przypadków jest ostatecznością i zazwyczaj oznacza całkowity koniec eksploatacji danego pojazdu. Dla wielu osób to bardzo przykry moment. Przyzwyczajamy się do danego auta i spędzamy w nim często długie godziny na codziennych podróżach,

wymieniamy zużyte elementy czy poprawiamy jego stan wizualny. Czasami jednak okazuje się, że los decyduje za nas i złomowanie samochodu jest jedyną szansą na odzyskanie choćby części jego wartości. Kiedy warto oddać auto na złom i dlaczego powinno się to robić?

Częstym powodem oddania auta na złom jest jego słaby stan

Większość osób decyduje się oddać swoje auto na złom wtedy, kiedy koszty jego utrzymania ciągle rosną, a naprawom nie ma końca. Zazwyczaj tego typu sytuacja dotyka głównie właścicieli samochodów znacznie starszych, których cena podczas prywatnej sprzedaży byłaby niewiele wyższa niż cena „za kilogram” oferowana na złomowiskach. Może się zatem okazać, że oddając auto na złom, odzyskamy część naszych pieniędzy, które będzie można przeznaczyć na zakup nowego egzemplarza w znacznie lepszym stanie.

Liczy się także brak bezpieczeństwa podróży

Wielu klientów auto szrotów decyduje się na oddanie auta na złom również z powodu braku bezpieczeństwa. Stare i wyeksploatowane auta są zazwyczaj pozbawione systemów takich jak ESP czy ABS, a nawet w wielu przypadkach również poduszki powietrznej. Często sprzedaż takiego auta mogłaby zająć wiele miesięcy, dlatego warto wówczas oddać auto na złom i uzyskać dobre wynagrodzenie w bardzo szybkim czasie. Na ten krok decydują się np. młodzi rodzice, którzy przed narodzinami dziecka nie przykładali wagi do bezpieczeństwa jazdy.

Często ludzie zauważają również nieprzyjemności wynikające z jazdy niebezpiecznym autem. Poślizgi, niekontrolowane zachowanie auta na drodze czy słabe hamowanie lub przyspieszanie to tylko kilka z wielu powodów strachu przed jazdą danym modelem auta.

Oddanie auta na złom jako sposób uniknięcia problemów z kupującymi

Każdy zmotoryzowany prędzej czy później wymieni swój samochód na nowszy, taka jest kolej rzeczy i rozwój techniki. Nie zawsze jednak wszystko idzie po naszej myśli. Sprzedaż auta przez ogłoszenia lub aukcje to mnóstwo nieprzespanych nocy, wiele kłopotów związanych z trudnymi klientami czy utrata pieniędzy związana z przejażdżkami klientów, którzy jednak nie będą zainteresowani zakupem. Mimo iż taki sposób sprzedaży auta wydaje się najbardziej opłacalny, to w efekcie jest także bardzo stresujący i niepewny.

Sprzedaż auta wiąże się np. z wieloma wizytami klientów, którzy z pewnością będą poszukiwać wad auta na siłę i obniżać jego cenę poniżej naszej granicy opłacalności. Co więcej, wielu z nich może starać się naciągnąć sprzedającego, np. na zakup za niższą kwotę ze względu na długą drogę powrotną do pokonania. Znane są także sytuacje, że klient umówił się przez telefon na daną kwotę, lecz po przyjeździe ją obniża. Często sprzedawcy ulegają pokusie i sprzedają auto za bezcen.

Może jednak warto oddać auto na złom?

Oddanie auta na złom w firmie Car-Gryf jest bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z nami w celu ustalenia terminu wizyty, po czym dokonamy zważenia pojazdu i natychmiast wypłacamy wynagrodzenie. Dzięki temu cały proces złomowania auta zamknie się w kilku godzinach, a nie w kilku miesiącach. Co więcej, nie doszukujemy się wad na siłę, tylko skupujemy każde auto lub przyjmujemy je na złom. Po całej transakcji chętnie pomożemy w dalszych czynnościach związanych z wyrejestrowaniem auta i wykreśleniem z ubezpieczenia OC.

edykolwiek wcześniej.