Jak sprzedać auto korzystnie i szybko

Jak sprzedać auto korzystnie i szybko

Wbrew pozorom sprzedaż auta może być bardzo przyjemna i wręcz błyskawiczna, lecz tylko wtedy, kiedy zadbamy należycie o pewne kwestie. Wielu sprzedających o nich zapomina i w efekcie irytuje się niezdecydowanymi klientami, którzy oferują zbyt niską cenę lub wodzą za nos przez wiele dni.

W poniższym poradniku dowiesz się, jak sprzedać auto korzystnie i szybko, a także co zrobić, aby kupujący był zadowolony z zakupu właśnie u Ciebie. Sprzedaż auta to bardzo trudne zagadnienie, szczególnie dla osób, które robią to rzadko. Z naszym poradnikiem Car-Gryf okaże się to jednak znacznie prostsze niż kiedykolwiek wcześniej, a przy tym także korzystne finansowo.

Wystaw ogłoszenie zgodne z prawdą

Dla klientów nie ma nic gorszego, niż umówienie się na inspekcję i zastanie auta w katastrofalnym stanie, oczywiście mimo zapewnień w aukcji o stanie wręcz idealnym. Niestety wielu sprzedających koloryzuje swoje pojazdy w ogłoszeniach i w ten sposób stara się zainteresować swoim autem jak najwięcej ludzi. To bardzo duży błąd, gdyż z pewnością żaden potencjalny klient nie dokona jego zakupu – przyszli bowiem zobaczyć auto w stanie znacznie lepszym. Kolejnym błędem są niskiej jakości zdjęcia. W obecnych czasach nawet telefony komórkowe robią bardzo dobre fotografie, pełne detali oraz kolorów. Rozmazane zdjęcie czy brak widocznych uszkodzeń to powód, dla którego zainteresowani będą wybrzydzać i obniżać cenę poniżej granicy opłacalności.

Sprzedaj auto w komisie

Czasami warto sprzedać swoje auto w komisie, co ma zarówno zalety, jak i niestety sporo wad. Największą zaletą jest fakt, iż jako sprzedający nie musimy borykać się z trudnościami związanymi ze sprzedażą, np. z rozmowami z wybranymi klientami czy osobistymi oględzinami – wszystko załatwi za nas komis. Wadą jest fakt, iż wystawienie auta w komisie sporo kosztuje i często nie jest opłacalne, szczególnie przy tańszych i wyeksploatowanych samochodach. Wielu ludzi wybiera jednak tę formę sprzedaży ze względu na fakt, iż nie muszą sami załatwiać wszelkich formalności i widywać się z niezdecydowanymi zainteresowanymi.

Sprzedaż auta w firmie Car-Gryf

Najszybszym i zarazem najbardziej opłacalnym sposobem sprzedaży auta jest skorzystanie z oferty firmy Car-Gryf. Zalet tego rozwiązania jest znacznie więcej niż w innych formach sprzedaży auta, na czele z uczciwą wyceną, szybką realizacją i pewnością przeprowadzenia transakcji.

W naszej firmie skupujemy praktycznie każde auto i dokonujemy rzeczowej, uczciwej i wiarygodnej wyceny, dlatego za każdy pojazd oferujemy atrakcyjne i godne wynagrodzenie. W przeciwieństwie do prywatnych kupujących nie doszukujemy się wad. Nasi pracownicy są fachowcami i ocenią każdy pojazd, patrząc na jego stan techniczny oraz wizualny, a także na markę czy kompletność wyposażenia lub legalność dokumentów. To jednak nie wszystko. Skupujemy samochody praktycznie w każdej miejscowości, np. w Szczecinie oraz Złocieńcu i wielu innych miastach, a także dokonujemy wyceny przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Ponadto oferujemy własny transport i dojeżdżamy na miejsce inspekcji. Jeśli kwota zostanie zaakceptowana przez sprzedającego, podpiszemy korzystną umowę, odbierzemy auto naszą lawetą i udzielimy informacji na temat dalszych kroków.

A co ze sprzedażą auta powypadkowego lub zdewastowanego?

Najtrudniejsza jest sprzedaż auta zniszczonego, wyeksploatowanego lub powypadkowego z rozległymi uszkodzeniami. Klienci obniżają cenę dosłownie do minimum, po czym i tak wielu z nich rezygnuje z zakupu. Siłą rzeczy wówczas sprzedający jest zmuszony do odsprzedaży pojazdu wyłącznie firmom handlującym, których pracownicy doskonale znają się na przesadnym zbijaniu z ceny. Doskonałym rozwiązaniem będzie sprzedaż wraku naszej firmie w formie złomowania. Wówczas nasz pracownik zaoferuje cenę „za kilogram” zdewastowanego lub powypadkowego auta, która będzie z pewnością satysfakcjonująca dla większości sprzedających.