Co zrobić, aby nie stracić na wraku auta? Kilka porad jak dobrze zezłomować auto

Co zrobić, aby nie stracić na wraku auta? Kilka porad jak dobrze zezłomować auto

Posiadasz samochód, który nie nadaje się już do jazdy? Zastępuje on miejsce na podjeździe, a Ty nie wiesz, jak się go pozbyć? Pewnie na myśl przychodzi jedno – złomowanie.

Mimo to może to być dla Ciebie niekorzystna oferta, pewnie nie raz słyszałeś, że za zezłomowanie samochodu dostaje się grosze. Co więc zrobić, aby oddać auto na złom i nie stracić na tym za wiele? Sprawdź kilka porad, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy. Dowiesz się z nich wielu niezbędnych informacji na temat złomowania, które z pewnością przydadzą się w praktyce.

Sprzedać wrak czy oddać go na złom?

Nie zawsze jest tak, że wrak pojazdu, którym nie da się już jeździć, nadaje się wyłącznie na złom. W wielu przypadkach można odzyskać część pieniędzy, sprzedając go na części. W ten sposób możemy zarobić nieco więcej. Jednak kiedy nasz pojazd nadaje się już tylko do zezłomowania, jego uszkodzenia są ogromne, a sprawne części można policzyć na palcach – wybieramy złom. Wcale nie musi to być oferta dla nas niekorzystna. Wybierając odpowiednie miejsce, możemy na tym zarobić. Najlepiej zdecydować się na legalną placówkę, która później wystawi nam odpowiednie dowody na to, że auto zostało zezłomowane. Warto powierzyć pojazd wykwalifikowanemu zespołowi, który ma wszelkie niezbędne umiejętności w zakresie kasacji pojazdów. Świetnym miejscem do tego będzie Car-Gryf, który posiada licencjonowane stacje demontażu w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i Świnoujściu.

Co należy zrobić przed złomowaniem auta

Przede wszystkim trzeba być właścicielem samochodu. Następnym krokiem jest upewnienie się, czy mamy podstawowe dokumenty, które umożliwiają nam kasację, takie jak dowód rejestracyjny, tablice i kartę pojazdu. Samochód powinien mieć czytelny numer nadwozia oraz tablice rejestracyjne. Jeżeli jakiegoś dokumentu nie posiadamy, można pobrać odpowiednie zaświadczenia w lokalnych wydziałach komunikacji. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, które pozwoli nam cieszyć się brakiem niechcianego wraku. Po skutecznym złomowaniu samochodu anulowany zostanie dowód rejestracyjny, karta pojazdu i tablice rejestracyjne. Wystawione zostanie także zaświadczenie o demontażu. Później zostaje już tylko w ciągu 30 dni na złożenie zawiadomienia w firmie ubezpieczeniowej o wykonanym procesie. Złomowanie auta jest procesem szybkim i dosyć prostym, jak widać, należy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Zezłomuj wrak, pozbądź się go z zapłatą

Zastanawiasz się pewnie, czy złomowanie pojazdu ma tak naprawdę sens. Oczywiście, że sam możesz pozbyć się pojazdu, jednak w dzisiejszych czasach mało kto decyduje się na zakup niesprawnego samochodu. Majsterkowicze wolą zająć się czymś nowszym i sprawniejszym, dlatego też ofert sprzedaży wraków jest niewiele. Niekończące się oczekiwanie na kupca nie ma większego sensu, o czym przekonało się już wiele osób. W takim wypadku najlepszym sposobem jest właśnie kasacja. Zainkasujesz dodatkową gotówkę i w końcu pozbędziesz się wraku z podjazdu. To opcja rozsądna i korzystna pod względem zapłaty. Samochodu pozbędziesz się szybko i bez zbędnego wystawiania go na sprzedaż, robienia mu zdjęć czy opisywania wszelkich jego wad i usterek. To metoda, z której warto skorzystać, pamiętaj jednak o kasacji pojazdu tylko w legalnych stacjach demontażu.